Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

terapiadoroslychJako psycholog i psychoterapeuta pomagam osobom, które:

 • Doświadczają uporczywego uczucia przygnębienia, zmęczenia, utraty sensu życia, osamotnienia
 • Zamartwiają się, boją się przyszłości, są nadmiernie zestresowane
 • Cierpią na ataki paniki
 • Odczuwają przymus wykonywania pewnych czynności, mają myśli natrętne
 • Mają problemy w relacjach z innymi
 • Nie mogą sobie poradzić z własną złością
 • Przeżyły trudne doświadczenia takie jak choroba, wypadek, śmierć bliskiej osoby, wykorzystanie seksualne
 • Mającym zaburzenia związane z odżywianiem się (przejadanie się, uporczywe próby schudnięcia)
 • Nie mogą opanować ryzykownych lub niekorzystnych dla siebie zachowań
 • Cierpią na bezsenność
 • Przeżywają rozstanie z partnerem/partnerką

 

Oto 6 najczęstszych problemów, z jakimi zmagają się moi pacjenci:

1. Depresja: przez co najmniej dwa tygodnie występują smutek, uczucie zmęczenia, brak energii, apatia. Osoba cierpiąca na depresję nie cieszy się już dawnymi przyjemnościami, rezygnuje z hobby i ze spotkań z przyjaciółmi.

2. Ataki paniki: Nagle zaczyna szybciej bić ci serce, robi ci się gorąco, zaczynasz szybciej oddychać. Obawiasz się, że zemdlejesz lub umrzesz na atak serca. Zaczynasz unikać miejsc, z których nie można łatwo wyjść lub odległych od najbliższego szpitala. Tutaj poczytasz więcej o atakach paniki: http://homopsychologicus.pl/jak-nabawic-sie-atakow-paniki.

3. Fobia społeczna: obawiasz się inicjowania rozmowy z nieznajomymi, randek, niekomfortowych sytuacji społecznych, wykonywania telefonów, wystąpień publicznych. Łatwo ogarnia cię zawstydzenie, rumienisz się, masz pustkę w głowie. Często bywasz nieasertywny – nie umiesz się upomnieć o swoje prawa.

4. Zaburzenie lękowe uogólnione: Jesteś osobą wciąż zestresowaną. Bolą cię mięśnie karku, głowa, często nie możesz spać, bije ci szybko serce. Czujesz, że twoje ciało jest umęczone stresem, z którym sobie nie radzisz. Ciągle się zamartwiasz, nawet o mało prawdopodobne zagrożenia. Tutaj poczytasz więcej o GAD: http://homopsychologicus.pl/gdy-martwisz-sie-za-bardzo-cz-1.

5. Osobowość borderline: Jesteś osobą impulsywną, łatwo popadasz w złość, lęk, rozpacz. Twoje emocje są silniejsze, niż u większości ludzi. Bywa, że rozładowujesz je poprzez alkohol, objadanie się, narkotyki, szybką jazdę samochodem, seks z nieznajomymi. Potrafisz równie mocno kochać, co nienawidzić. Twoje bliskie relacje są burzliwe. Nie wiesz do końca, kim jesteś i często czujesz bolesną pustkę.

6. Osobowość narcystyczna: często masz poczucie wyższości nad innymi ludźmi. Lubisz sobie wyobrażać, jak wielki sukces możesz osiągnąć w przyszłości – być piękną, być bogatym, wybitnie uzdolnionym lub spotkać miłość idealną. Uważasz się za osobę wyjątkową, ale jednocześnie często zazdrościsz innym, a bywa też, że czujesz się gorszy i nic niewarty. Trudno jest ci nawiązać prawdziwie bliskie relacje. Tu poczytasz więcej o osobowości narcystycznej: http://homopsychologicus.pl/osobowosc-narcystyczna-cz-1.

 

Jeśli rozpoznajesz siebie w którymś z tych opisów, zgłoś się do psychologa!